°C

Flis Odrzański na Ziemi Lubuskiej

Fot. Marek Turowski.
 

24. Flis Odrzański im. Elżbiety Marszałek, pomysłodawczyni wyprawy, wpłynął na Ziemię Lubuską. Wczoraj armada, składająca się z sześciu jednostek i dwudziestu członków załóg, była w Nowej Soli i Cigacicach, a dziś płynie do Połęcka. W czasie 450 - kilometrowej trasy, od Urazu do Szczecina, uczestnicy flisu promują turystyczne walory Odry.

Co prawda po ponad dwudziestu latach uczestnictwa w wyprawach zauważają duże zmiany nad Odrą, ale nie na samej rzece, która nie jest żeglowna i wymaga uregulowania przez instytucje do tego powołane. Relacja Marka Turowskiego.

Flis Odrzański dotrze do Szczecina w najbliższą sobotę.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku