°C

Finał „Eko-choinki” w Zielonej Górze

Fot. A. Steciąg
 

Pokazy zrąbkowania drewna, ekologiczne zagadki oraz gry i zabawy w Leśnej Osadzie, a to wszystko z myślą o dzieciach z zielonogórskich szkół i przedszkoli...

Tak wyglądał dziś finał akcji „Eko – Choinka”, zorganizowanej już po raz trzeci przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych i Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze.

Akcja miała charakter edukacyjny. Można było zobaczyć m.in. jak wykorzystać po świętach żywą choinkę, jak rozpoznawać drzewa po liściach czy korze, a także nauczyć się tradycyjnego, ręcznego piłowania drewna:

 

Dodajmy, że każdy, kto nie zdąży w najbliższych dniach oddać choinki eko-patrolowi, może ją zawieźć samodzielnie na zielonogórskie wysypisko śmieci w Raculi. Tam drzewko zostanie zmielone i powtórnie wykorzystane.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku