°C

Fenomen Michała Kaziowa

RADIOWIECZÓR

ZIELONA GÓRA: Książka o Michale Kaziowie i film o Andrzej K. Waśkiewiczu  [ZDJĘCIA] - gazetalubuska.pl

Michał Kaziów – czy to nazwisko jeszcze komuś coś mówi? Był kiedyś na ustach całego kraju, pisały o nim gazety, mówiono w radiu, powstawały reportaże telewizyjne, nakręcono o nim nawet dwa filmy! Dziś pamiętają o nim tylko nieliczni, kilka osób z najbliższej rodziny, kilku jeszcze żyjących przyjaciół ze środowiska niewidomych oraz koledzy literaci i dziennikarze z radia, prasy czy telewizji. Kiedy żył, był idolem, bohaterem, wzorcem osobowym dla młodzieży, bożyszczem niezłomności dla kalekich, człowiekiem, którym szczyciły się władze, społeczeństwo i stawiały za wzór. Ale to było, kiedy żył… po jego śmierci, z każdym rokiem jest o nim coraz ciszej. Świat zapomina o wielkich ludziach, o czynach swoich bohaterów… Ludzie szybko zapominają o tych, którzy przywracali im wiarę w człowieczeństwo, swoją niezłomną postawą dawali nadzieję, podtrzymywali na duchu innych mimo własnego okaleczenia. Czy świat powinien też zapomnieć o Kaziowie? Przecież drugi człowiek tak wielkiego formatu już się nie powtórzy!…(Z wprowadzenia do książki)

20.20 Rozmowa z  Robertem Rudiakiem autorem monografii.

21.30 Rozmowa z Lechem Dyblikiem aktorem i pieśniarzem, gościem 6  Festiwalu Filmu, Teatru i Książki w Zielonej Górze.

 

 

 

 

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku