°C

Eldorado

W TWOJEJ SPRAWIE
21 czerwca minęła 10 rocznica referendum w Brodach na temat budowy wielkiej kopalni węgla brunatnego i elektrowni nad Nysą Łużycką, przy granicy z Niemcami. Mieszkańcy opowiedzieli się wtedy przeciwko tej inwestycji. Co po latach zmieniło się w Brodach?
W Brodach do głosowania uprawnionych było 2,7 tys. osób. Głosowało ponad 1400 (frekwencja 53 proc). Przeciw kopalni węgla brunatnego głosowało 951 osób, za 503. 

Radość w Niemczech, lęk w Polsce

Budowa odkrywki węgla brunatnego i elektrowni w niewielkich gminach Brody i Gubin nad granicą z Niemcami to największa w historii regionu inwestycja. Górnicy i energetycy obiecywali wpompowanie w dwie gminy ok. 20 mld zł. Zapowiadali utworzenie ponad 3 tys. miejsc pracy. 

Jedna odpowiedź do “Eldorado”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.