°C

E- zdrowie? Co się za tym kryje?

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Pixabay
 

Elektroniczne zwolnienie lekarskie, wirtualna recepta na leki, skierowanie do lekarza czy wykaz udzielonych usług medycznych i ich przybliżony kosztorys. To tylko część możliwości, jakie daje nowa e- usługa wdrażana przez Ministerstwo Zdrowia. Chodzi o Internetowe Konto Pacjenta, dzięki któremu mamy dostęp do naszych danych medycznych za pośrednictwem internetu. Do nowej usługi można zalogować się za pośrednictwem profilu zaufanego, e-dowodu lub poprzez dotychczasowe konto ZIP czyli Zintegrowany Informator Pacjenta. To nie jedyne udogodnienia, jakie proponuje Ministerstwo Zdrowia.

O rozwiązaniach cyfrowych w medycynie będziemy rozmawiać z: dyrektorem lubuskiego NFZ-u Piotrem Bromberem, Dariuszem Suchorskim, dyrektorem zielonogórskiej polikliniki, Agatą Muchowską, rzeczniczką lubuskiego oddziału ZUS. 

 

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku