°C

Dźwiękoławki

 

Gościem audycji będzie Michał Zygmunt, gitarzysta, kompozytor i autor profesjonalnych nagrań terenowych dźwięków natury, który opowie o pomyśle na „dźwiękoławki”.

„Dźwiękoławki”są częścią większej całości, którą jest projekt Dźwiękowy Szlak Odry. Michał Zygmunt, pomysłodawca projektu, od wielu lat przemierza Odrę w poszukiwaniu dźwięków płynących z natury, które  stały się inspiracją dla powstania „dźwiękoławek”. Te ciekawe formy małej architektury będą posadowione w wybranych miejscach na szlaku Odry a ich konstrukcja umożliwi słuchanie dźwięku wprost z natury. 

Szerzej o projekcie opowie gość audycji – Michał Zygmunt, gitarzysta i kompozytor a także autor albumów, w których łączy różne gatunki muzyki. Muzyk tworzy też instrumenty zbudowane wyłącznie z drzew rosnących nad Odrą.

Zapytałam Michała: – Myślisz, że jest szansa na powrót do natury w dzisiejszej, pełnej technologii rzeczywistości? Bo przecież do kogoś ten projekt jest skierowany, prawda?

Michał Zygmunt:

 

Dla miłośników tajemniczych zwierząt, jakimi niewątpliwie są koty – mamy fragment wykładu Małgorzaty Biegańskiej-Hendryk o tym, co powinien jeść kot.

Podcast:

Znawca zwyczajów żurawi – Piotr Dziełakowski, jak co tydzień dzieli się swoimi przygodami z terenów bagien i lasów.

„Opowieści dzikiej treści” podcast „Piotrek i sarenka”:

 

Emisja 10 czerwca 2020r. , godz. 20:05  – 22:00

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku