°C

Dwanaście – audycja o życiu i zmianach

Fot. Pixabay

Nasze głosy zachęcą Was do posłuchania audycji o tym, jakimi jesteśmy dla siebie ludźmi i dlaczego tak bardzo nie chcemy ( boimy się?) zmian w naszych wzajemnych relacjach.

Sami wiemy, jak trudno jest zrobić pierwszy krok. Na przykład przyznać się do błędu i przeprosić. Przyznać samemu sobie, że piję za dużo. Że jestem agresorem. Że nie jestem w stanie odstawić mediów społecznościowych… Wiele osób rezygnuje z terapii, szpitala, spotkania z psychologiem, mimo, że w ich życiu nie dzieje się dobrze. Rezygnują, bo po pierwsze wstydzą się korzystać z takiej formy pomocy, a po drugie chcą, żeby to INNI się zmienili. I tkwią przez wiele lat w chorobliwej, toksycznej i skomplikowanej relacji z drugim człowiekiem. Nie czując, że są kochani. Bez radości. Za to z pustką i poczuciem bezsensu. I ranią lub pozwalają ranić siebie…

Tak jak nasi bohaterowie – Krzysztof, Joanna i Leon, których historie są proste, ale wypełnione pełnymi smutku relacjami z ich bliskimi. Chcemy pokazać Wam ich piękne opowieści o zmianach, które gdy zaistnieją, dają szansę na coś lepszego.

Robert Piela, psycholog, wyjaśni na czym polega terapia i dlaczego tak się jej wstydzimy.

 

 

Zapraszamy – Małgorzata Nabel-Dybaś i Tomasz Szydło

Posłuchaj audycji:

Druga część audycji:

 

Radio Zachód na 103 FM audycja Dwanaście

26 lipca od 20:00 do 21:45

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka