°C

„Drzewko szczęścia”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka i rozmowy z bohaterką

R.JĘDRAK
 

Ta historia trwa szczęśliwie do dziś! Wracamy do tematu sprzed 12 lat. Powstał wtedy reportaż o niezłomnej chęci życia bohaterki i bezprzykładnym poświeceniu tej sprawie przyjaciół, którzy postanowili pomóc uratować Renacie życie.

W lutym 2009 roku wyemitowaliśmy pierwszy reportaż pt. „Nie pozwolimy Ci umrzeć” pokazujący początek walki o życie Renaty Jędrak, która wspierana przez przyjaciół i wielu bezinteresownych ludzi postanowiła stawić czoła śmiertelnej chorobie.

Motywacją była mała jeszcze wtedy córeczka Klaudia . Mówiła w reportażu, że nie wyobraża sobie bycia bez niej w niebie. Jedynym ratunkiem była transplantacja płuc. Zebranie odpowiedniej kwoty na przeszczep w jednej z europejskich klinik ( w Polsce szanse były minimalne) wydawało się zadaniem najtrudniejszym. Reportaż jest opowieścią o drodze, którą musieli przejść i o tym jak się ta historia zakończyła. Właściwie trwa dalej – Renata żyje i cieszy się życiem. 

Posłuchaj reportażu.

Po emisji archiwalnego już reportażu rozmawiałem z bohaterką. Jak na swoją walkę o ocalenie patrzy z perspektywy czasu?

Z rodzinnego archiwum Renata, córka Klaudia i przyjaciele.

 

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku