°C

Droga Łęgowo-Klępsk w opłakanym stanie

 

Liczne koleiny, odsypujący się żwir i brak pobocza – tak wygląda droga na trasie Łęgowo-Klępsk. Mieszkańcy obu tych miejsowości walczą o modernizację odcinka o długości 4 km. Boją się o bezpieczeństwo swoich dzieci, sąsiadów i przyjaciół – zarówno kierowców, rowerzystów jak i pieszych.

Droga łącząca Łęgowo i Klępsk jest ważna dla naszego regionu. W sytuacji gdy dochodzi do wypadku na DK 32, ruch często jest kierowany przez wspomniane miejscowości.

Dziś w programie Radio Zachód Interwencje postaramy się pomóc mieszkańcom Łęgowa oraz Klępska w ich walce o modernizację drogi łączącej te miejscowości. Naszymi gośćmi będą: mieszkańcy Łęgowa, Krzysztof Kasza – sołtys Łęgowa, Magdalena Mikulska-Jaroszkiewicz – sołtys Klępska, Mirosław Andrasiak – członek zarządu powiatu zielonogórskiego, Ryszard Górnicki – radny powiatu zielonogórskiego oraz Jerzy Materna – poseł na Sejm RP.

Początek audycji na żywo o 14:15. Zaprasza Piotr Kuśnierz


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku