°C

„Droga Kwarantanno…”- słuchowisko Cezarego Galka

GALEK
 

Jesteśmy w trakcie trzeciej fali pandemii. W ubiegłym roku w maju przygotowałem słuchowisko poruszające egzystencjalne aspekty kwarantanny i wpływu jaki pandemia ma na nasze życie. Chcę Państwu przypomnieć audycję, która w dalszym ciągu zachowuje aktualność. Za tydzień w premierowym reportażu dzisiejszy temat znajdzie nieoczekiwaną kontynuację.

Kwarantanna jest paradoksem: dla zachowania życia, rezygnuje się z pewnych jego aspektów. Zamknięcie w czterech ścianach kwarantanny można porównać do życia w gabinecie luster. Dla niektórych to trudne doświadczenie. Nasze mieszkania i domy nagle stają się bezludnymi wyspami pośród oceanu.

Podstawą słuchowiska są autentyczne listy pisane anonimowo przez ludzi pozostających w domowej kwarantannie. Są  pokłosiem projektu realizowanego  przez zespół psycholożek i psychologów pod kierownictwem prof. Małgorzaty Opoczyńskiej- Morasiewicz z Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to opowieść o ludzkiej naturze poddanej presji nadzwyczajnych bodźców. Jaka jest kondycja naszego człowieczeństwa…?

Obsada:  Ona- Tatiana Kołodziejska, ON- Janusz Młyński, we własnej osobie autorka projektu prof. Małgorzata Opoczyńska- Morasiewicz i …KWARANTANNA.

Pandemia, ta prawdziwa dotknęła niedawno wspomnianego w obsadzie aktora Janusza Młyńskiego. Za tydzień w reportażu pt. „Z życia pacjenta covidowego” podzieli się z nami refleksjami i doświadczeniami nabytymi podczas bardzo dynamicznie rozwijającej się choroby.

Posłuchaj.

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku