°C

’’Droga do szczęścia”- reportaż Izabeli Patek

PATEK

Premiera w środę po 18.00.

Przez 2.5 roku przejechali 17 afrykańskich krajów, by znaleźć miejsce swojego przeznaczenia – wioskę dziecięcą w Republice Południowej Afryki, w której pracują jako misjonarze.

Sylwia i Michał Michalakowie w 2014 porzucili komfort bezpiecznego życia. Zrobili to z powodów religijnych i potrzeby rzucenia życiu i sobie wyzwania. Zamieszkali w zbudowanym przez siebie samochodzie kempingowym i ruszyli w nieznane. Przez niektóre kraje przejeżdżali w ciągu kilku dni, w innych zatrzymywali się na dłużej. Dopiero w Michael’s Children Village w pobliżu niewielkiej miejscowości White River poczuli, że jest to ich miejsce docelowe.

Czynnie włączyli się w pomoc i życie misyjne: Michał jako złota rączka, poza pomocą w prowadzeniu wioski opiekuje się wszystkimi małymi kościołami w okolicy. Sylwia natomiast w ramach specjalnej formacji  pomaga ofiarom sex biznesu i uzależnionym od narkotyków. W szkołach prowadzi także zajęcia edukacyjne skierowane przeciw  współczesnemu niewolnictwu.

1 lutego 2018 roku w Afryce urodziła się ich córeczka Nel. Do Gorzowa przyjechali z nią na zaproszenie Barbary Schroeder, która prowadzi salon ,,Na zapiecku’’. Zaprasza tam ludzi pełnych różnorodnych pasji. Sylwia i Michał drogę do szczęścia odnaleźli w pomocy drugiemu człowiekowi.

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka