°C

’’Droga do szczęścia”- reportaż Izabeli Patek

PATEK

Premiera w środę po 18.00.

Przez 2.5 roku przejechali 17 afrykańskich krajów, by znaleźć miejsce swojego przeznaczenia – wioskę dziecięcą w Republice Południowej Afryki, w której pracują jako misjonarze.

Sylwia i Michał Michalakowie w 2014 porzucili komfort bezpiecznego życia. Zrobili to z powodów religijnych i potrzeby rzucenia życiu i sobie wyzwania. Zamieszkali w zbudowanym przez siebie samochodzie kempingowym i ruszyli w nieznane. Przez niektóre kraje przejeżdżali w ciągu kilku dni, w innych zatrzymywali się na dłużej. Dopiero w Michael’s Children Village w pobliżu niewielkiej miejscowości White River poczuli, że jest to ich miejsce docelowe.

Czynnie włączyli się w pomoc i życie misyjne: Michał jako złota rączka, poza pomocą w prowadzeniu wioski opiekuje się wszystkimi małymi kościołami w okolicy. Sylwia natomiast w ramach specjalnej formacji  pomaga ofiarom sex biznesu i uzależnionym od narkotyków. W szkołach prowadzi także zajęcia edukacyjne skierowane przeciw  współczesnemu niewolnictwu.

1 lutego 2018 roku w Afryce urodziła się ich córeczka Nel. Do Gorzowa przyjechali z nią na zaproszenie Barbary Schroeder, która prowadzi salon ,,Na zapiecku’’. Zaprasza tam ludzi pełnych różnorodnych pasji. Sylwia i Michał drogę do szczęścia odnaleźli w pomocy drugiemu człowiekowi.

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.