°C

„Dom zranionych serc”- posłuchaj reportażu Cezarego Galka

s.Aniela
 

Wracamy do tematu

W lubuskiej Klenicy jest miejsce, które od lat kojarzy się z jednej strony z bólem i cierpieniem, a z drugiej z miłością i nadzieją. Dawniej był tu prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej jeden z nielicznych w Polsce ośrodków w którym przebywały małe dzieci z niedorozwojem psychicznym i fizycznym, często porzucone przez rodziców.

Od 2009 roku działa w tym miejscu prowadzony przez zakonnice Dom Dziecka. Jego dyrektor to siostra Aniela, czyli w „cywilu” Izabela Kucińska, pomaga Jej  siostra Zelia Chmura i pracownicy cywilni, którzy twierdzą, że ich zaangażowanie więcej ma wspólnego z potrzebą dawania siebie innym, niż zwykłą zarobkową pracą.

Siostra Aniela odebrała w 2019 roku Statuetkę „Człowiek Człowiekowi”, która od 1999 roku przyznawana jest przez Biskupa Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej na wniosek organizacji charytatywnych osobom i organizacjom szczególnie zasłużonym w pomocy drugiemu człowiekowi. Siostra Aniela twierdzi, że była to nagroda dla całego zespołu i mieszkańców domu, którzy też wiele zrobili, aby poczuć przynajmniej namiastkę prawdziwego domu. Twierdzi też, że zranione serca można leczyć tylko miłością.

Posłuchaj reportażu.

Rozmowa z siostrą Anielą po emisji audycji  o dalszych losach bohaterów reportażu.

 

 

 

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku