°C

Dom Pomocy cd….

W TWOJEJ SPRAWIE

Pikieta przed Domem Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze

 

Miał być miejscem, w którym starsi ludzie znajdą  serce, opiekę i wsparcie, ale  stał się domem grozy.

Od 2 lipca 2020 r. w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze prowadzono postępowanie w sprawie narażenia, od 2018 r. przez osoby zobowiązane do opieki nad pacjentami, niebezpieczeństwa utraty życia  albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez sprawowanie nienależytej opieki i nieumyślnego spowodowania śmierci m.in. Zdzisławy W. byłej prokurator  26. kwietnia 2020 r.. zawiadomienie złożył opiekujący się kobietą Artur Żródlowski.

Póżniej ruszyła lawina. Do prowadzącej śledztwo zgłaszali się ludzie z całej Polski i mówili w jaki sposób, często okrutny sprawowano opiękę nad mieszkańcami w końcówce życia.

 

Pensjonariusze doświadczyli także zarażenie koranowirusem i ewakuację do różnych szpitali województwa.  Szpital w Gorzowie informował o otwartych ranach i odleżynach.  Po kilku tygodniach wrócili Nie wszyscy.

Dom Pomocy cd.... | Radio Zachód

Tak Było

Od października 2020 r sprawę przejęła Prokuratura Okręgowa. Niebawem minie rok od rozpoczęcia śledztwa. Wydział Śledczy bada okoliczności śmierci pensjonariuszy i sprawdzają jaką mieli opiekę. (Art.160 par 1kk i art 155k)

Co zmieniło się w placówce i jakie sa rezultaty śledztwa?

Dom Pomocy cd.... | Radio ZachódDom Pomocy cd.... | Radio Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku