°C

Dokąd dojdzie PO pod przywództwem Donalda Tuska?

Otwarty Mikrofon
 

W sobotę odbyły się wybory władz Platformy Obywatelskiej - przewodniczącego oraz szefów struktur powiatowych i regionalnych.

Szefem Platformy został nie mający kontrkandydatów Donald Tusk, który uzyskał poparcie 97,4 proc. głosujących.

Lubuskimi strukturami PO pokieruje ponownie Waldemar Sługocki, który także jako jedyny kandydat do tej funkcji uzyskał poparcie ok. 94 proc. głosujących spośród wszystkich 324 osób uprawnionych do głosowania. 4 lata temu w lubuskich strukturach PO uprawnionych do wybierania władz partii było 460 osób.

Tymczasem, jak pokazują sondaże preferencji politycznych, przewaga Prawa i Sprawiedliwości nad głównym opozycyjnym konkurentem rośnie: według sondażu IBRIS dla „Rz” PiS może teraz liczyć na 36 proc. głosów wyborców, a Koalicja Obywatelska na 25 proc. Niekorzystnie wypada także ocena wpływu Donalda Tuska na opozycję: według sondażu pracowni Social Changes dla wPolityce.pl, 43 proc. Polaków uważa, że Tusk bardziej szkodzi niż pomaga opozycji, 27 proc. jest odmiennego zdania a 30 proc. nie ma w tej sprawie zdania.

Jaka przyszłość czeka państwa zdaniem Platformę Obywatelską pod oficjalnym już przywództwem Donalda Tuska? Jak będzie kształtować się rozkład sił polskiej opozycji? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.



Skomentuj na Facebooku



Polub naszą stronę na Facebooku