°C

Dodatkowe miliony wsparciem dla instytucji kultury

Fot. A. Steciąg
 

Muzeum Lubuskie im. Jana Dekerta, Filharmonia Zielonogórska oraz Teatr im. Juliusza Osterwy w Gorzowie - to trzy instytucje kultury, które dostały dodatkowe pieniądze na wkład własny do realizowanych właśnie inwestycji. 4 mln złotych na ten cel pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020.

Najwięcej, bo aż 1,6 mln złotych otrzymało gorzowskie muzeum, które remontuje teraz Zagrodę Młyńską w Bogdańcu. 1,3 mln złotych dostała zielonogórska filharmonia, a teatr w Gorzowie ponad 1 mln złotych na dokończenie remontu sceny i foyer oraz przebudowy parku.

Podpisanie umów odbyło się Regionalnym Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze, a moderował je Marek Kamiński z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego:

 

 

 


- KAMPANIA SPOŁECZNA -

 


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku