°C

Dlaczego nie rozliczono autorów i zbrodni stanu wojennego?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód.
 

Jutro minie 38 lat od ogłoszenia przez rządzących wówczas w Polsce komunistów stanu wojennego. W wyniku "wojny" wywołanej przeciw narodowi zginęło około 100 osób, a ponad 10 tysięcy zostało internowanych.

Nieprawnie, nawet w komunistycznej Polsce wprowadzony stan wojenny, złamał też życie tysiącom obywateli kraju a wielu zostało zmuszonych do emigracji. Kraj cofnął się też o lata w rozwoju i do dziś odczuwamy tego skutki.

Polska nigdy nie rozliczyła twórców stanu wojennego. Jaruzelski i Kiszczak zostali pochowani już w „wolnej Polsce” z honorami, a w pogrzebie tego pierwszego uczestniczyli m.in. Bronisław Komorowski i Lech Wałęsa.

Dlaczego w przeciwieństwie do innych krajów postkomunistycznych nie potrafiliśmy rozliczyć zbrodniarzy odpowiedzialnych za wojnę wydaną Polsce, za ofiary i przemoc? Jakie konsekwencje tych zaniechań ponosimy do dziś? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

Jutro minie 38 lat od wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Początek wydarzeń, które przyniosły 100 ofiar, tysiące…

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 12 grudnia 2019

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku