°C

DIDO – „Still On My Mind”

 

Wokalistka o anielskim głosie postanowiła przypomnieć o sobie słuchaczom. „Still On My Mind” to jeden z najlepszych krążków w karierze Dido.

Być może dla wielu z was Dido jest artystką, której 5 minut sławy przebrzmiało dość szybko i dawno temu. Nietrudno się temu dziwić. Jej debiutancki album „No Angel” stał się popowym fenomenem niemal równo 20 lat temu. Wydany w 1999 roku krążek powoli zdobywał sobie uznanie i popularność. Z pewnością pomogło jej użyczenie utworu Here With Me jako motywu przewodniego serialu „Roswell: W kręgu tajemnic” oraz wykorzystanie kawałka Thank You w piosence Stan Eminema.

Singlowy Give You Up to już klasyczna Dido, którą pamiętamy sprzed lat. Jest prosto, uroczo, ale czuć w tym głębię. Refren potrafi uzależnić, uspokoić. A głos Dido brzmi po prostu kojąco. Bardziej dynamiczny Hell On My Mind uwodzi przyjemną linią melodyczną, a You Don’t Need a God poruszy emocjonalnie we wspaniałym refrenie.

Take Me Home przynosi klubowe brzmienia electro, które z miejsca przeniosą nas do czasów wakacji z przełomu XX i XXI wieku. Niby błahostka, ale jakże urokliwa. W dodatku uzależniająca. Podobnie jak przepiękny refren Chances, jednego z najlepszych kawałków w jej całym dorobku.

Materiał skomponowany i nagrany został w Anglii i jest ponownie owocem współpracy Dido i jej brata – współproducenta poprzednich bestsellerowych albumów i założyciela Faithless – Rollo Armstronga. Jest to pierwszy od 5 lat longplay tej brytyjskiej Artystki!

Lista piosenek: 

1. Hurricanes
2. Give You Up
3. Hell After This
4. You Don’t Need A God
5. Take You Home
6. Some Kind Of Love
7. Still On My Mind
8. Mad Love
9. Walking By
10. Friends
11. Chances
12. Have To Stay

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku