°C

Debata związkowa 10 stycznia 2019 r.

Debata związkowa
 

Gośćmi tego wydania audycji są: Bożena Pierzgalska, przewodnicząca nauczycielskiej NSZZ "Solidarność" Okręgu Zielonogórskiego oraz Monika Bocian, przewodnicząca Rady OPZZ Województwa Lubuskiego.

W pierwszej części audycji jej uczestniczki podsumowują dziewięć miesięcy obowiązywania ograniczeń w niedzielnym handlu oraz zastanawiają się, czy celowe są dalsze zmiany prawne mające uregulować to zagadnienie:

W części drugiej goście próbują odpowiedzieć na pytanie o to, czy związki zawodowe powinny dążyć do czynnego udziału w polityce i czy z tego mariażu może wyniknąć coś dobrego dla reprezentowanych przez nich środowisk:

W trzeciej części uczestniczki programu dzielą się spostrzeżeniami nt. tego, jaka jest obecnie sytuacja kobiet w miejscu pracy w Polsce. Czy w ramach Międzynarodowej Organizacji Pracy dojdzie do wypracowania ogólnoświatowych standardów w zakresie ochrony kobiet przed dyskryminacją i przemocą w pracy?

Druga połowa tej części audycji poświęcona jest negocjacjom nauczycielskich central związkowych z ministerstwem edukacji. Uczestniczki audycji w gorącej dyskusji odnoszą się do najświeższych wydarzeń, które miały dziś miejsce w Warszawie:

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku