°C

Czy zniesienie prawa weta może być dobre dla Polski i krajów tzw. nowej Unii?

Otwarty Mikrofon
 

Wszelkie decyzje w radzie europejskiej dotyczące spraw budżetu lub polityki zagranicznej muszą obecnie być podejmowane jednomyślnie. Taka zasada wynika z traktatów, które podpisywali przedstawiciele wszystkich państw unijnych.

Czy Unia Europejska odejdzie jednak od tej zasady?

Od kilku miesięcy z Niemiec napływają głosy, że należy wprowadzić zmiany w sposobie głosowania. Wezwanie do zmian skierował ostatnio Heiko Maas minister spraw zagranicznych Niemiec. Jego zdaniem zamiast zasady jednomyślności należałoby wprowadzić zasadę większości kwalifikowanej. To spowoduje z kolei, że poszczególne państwa unijne stracą możliwość wetowania nierozsądnych pomysłów uderzających w państwa unijne.

Dlatego dziś pytamy; Czy rozwiązanie polegające na zniesieniu możliwości weta i zastąpienie sposobu głosowania na głosowanie większością kwalifikowaną jest dobre dla Polski i krajów tak zwanej nowej Unii? Jakie konsekwencje mogą dotknąć Polskę, gdyby Niemcom udało się przeforsować zmiany w sposobie głosowania? Pyta Daniel Sawicki

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze – Facebooku i Twitterze.

 

 
 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku