°C

Czy wysokie kary zatrzymają bandytów drogowych?

Otwarty Mikrofon
 

W niedzielę w Gorzowie prowadzący samochód szaleniec spowodował wypadek, zabił 4-letniego chłopca i oddalił się z miejsca zdarzenia. Wszystko działo się na oczach ojca i przechodniów. Po niespełna 24 godzinach policja namierzyła sprawcę, który oczekuje teraz na formalne postawienie zarzutów.

To wydarzenie wywołało dyskusję nad dalszym zaostrzaniem kar dla piratów drogowych.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Sejm przyjął projekt ustawy Prawo u ruchu drogowym, zakładającej znaczące podniesienie kwoty mandatów i szereg innych kar. Maksymalna grzywna będzie mogła teraz wynieść 30 tys. zł. Zwiększona zostanie ponadto wysokość grzywny, którą nałożyć można w postępowaniu mandatowym – do 5 tys. zł.

Dla kierującego pod wpływem alkoholu projekt zakłada możliwość wymierzenia kary aresztu oraz 2,5 tys. zł grzywny w przypadku pojazdu mechanicznego.

Dziś w Otwartym Mikrofonie pytamy: czy kary za drastyczne naruszenie przepisów drogowych w tym za spowodowanie wypadku śmiertelnego i ucieczkę z miejsca zdarzenia powinny zostać jeszcze bardziej zaostrzone? Czy wysokie kary odstraszą od łamania przepisów drogowych? O to dziś pyta Daniel Sawicki

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku