°C

Czy wsparcie, lub jego brak, ze strony Lecha Wałęsy wpływa dziś na Polaków?

Otwarty Mikrofon

Lech Wałęsa był gościem niedzielnej konwencji Koalicji Obywatelskiej, gdzie wygłosił przemówienie, w którym m.in. określił Kornela Morawieckiego mianem zdrajcy. Dwa dni potem wycofał swoje poparcie dla Koalicji pisząc, że nie wyobraża sobie polskiej sceny politycznej bez lidera ludowców i jego ugrupowania.

Choć to jeden z najbardziej znanych na świecie Polaków, były prezydent to bez wątpienia postać od lat kontrowersyjna. Swoją karierę w polityce zakończył 19 lat temu zdobywając w wyborach prezydenckich śladowe poparcie 1,01 proc. Od wyborów parlamentarnych 2015 roku jest w polityce jednak bardzo aktywny.

Czy poparcie dla jakiejś formacji politycznej, lub jego brak ze strony Lecha Wałęsy ma dla Państwa dziś znaczenie? Jak oceniamy rolę byłego prezydenta w polityce po 1989 r.? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

Czekamy na Wasze opinie i komentarze ⤵Więcej na naszej stronie www http://bit.ly/2IC7A13

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 9 października 2019

3 odpowiedzi na “Czy wsparcie, lub jego brak, ze strony Lecha Wałęsy wpływa dziś na Polaków?”

 1. 28 września Kornel Morawiecki miał być z nami w Jaśle na weselu przyjaciela Piotra Żebrackiego. Ksiądz Gerard Stanula, kustosz Sanktuarium na Górze Liwocz, w płomiennej intencji modlitewnej prosił Boga o cudowne uzdrowienie, jak to ckliwie ujął, „tatusia premiera”. Wyciskacz łez. Niestety nie uwieczniłem tego smartfonem, nie uczynił też tego żaden z zaproszonych gości. Dwóch fotografów robiło zdjęcia, a nie filmowało. Szkoda, bo udostępniłem unikatowe niedawne filmy z Kornelem Morawieckim na wózku inwalidzkim.
  Na sali w Restauracji Artis pozostało jedno wolne miejsce.
  Na sali biesiadnej razem z Kazimierzem Potyrłą dziękowaliśmy zacnemu kapłanowi, który siedział z nami przy jednym stole, za piękne słowa z ambony.
  Tabor – Góra Przemienienia. Liwocz – góra przemiany. Ksiądz Gerard zapłakanego, z rozbitym jestestwem, zaprosił mnie do siebie na wykwintną kolację.
  Z wesela pojechałem po tygodniu z Podkarpacia prosto na pogrzeb.
  Serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Stachurskiego, charyzmatycznego wójta Osieka Jasielskiego z Wolnych i Solidarnych, za załatwienie busa na uroczystości pogrzebowe do stolicy!

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.