°C

Czy wpisać członkostwo w UE i/lub w NATO do Konstytucji?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Pojawił się pomysł wpisania członkostwa naszego kraju w organizacjach i sojuszach międzynarodowych do polskiej Konstytucji. Za rozwiązaniem takim optuje przeze PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Mówił także o tym prezydent Andrzej Duda, a niedawno premier Mateusz Morawiecki, który stwierdził, że warto to rozważyć, aby "nikt nigdy nie kwestionował obecności Polski w UE". Analogiczne rozwiązania postulowane są w kwestii obecności Polski w NATO.

Przeciwnicy mówią, że takie zapisy mogą osłabiać pozycję negocjacyjną Polski i ubezwłasnowalniać przedstawicieli negocjujących w imieniu naszego kraju. Niektórzy dodają, że wieczyste sojusze były już wpisane w polską ustawę zasadniczą w czasach PRL.

Co sądzą słuchacze Otwartego Mikrofonu o pomyśle, który zdaje się mieć szerokie polityczne poparcie? Czy są Państwo za takimi zmianami? Jakie widzicie korzyści lub zagrożenia płynące z takiego podejścia? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze.

🇵🇱🇪🇺 Zachęcamy do telefonowania od godz. 12:12 i do komentowania. Na naszej stronie również sonda na ten temat ⤵

Opublikowany przez Radio Zachód Poniedziałek, 6 maja 2019

Zapraszamy też do udziału w sondzie Radia Zachód na ten temat.

[poll id=”22″]

Jedna odpowiedź do “Czy wpisać członkostwo w UE i/lub w NATO do Konstytucji?”

Przypominamy, że użytkowników serwisu obowiązują zasady współżycia społecznego oraz tzw. NETykiety a także przepisy polskiego prawa. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy. Rozgłośnia może także, na wniosek uprawnionych organów, przekazać dane identyfikacyjne użytkowników, tj. zarejestrowane adresy e-mail, adresy IP.

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające jakiekolwiek linki nie są publikowane.