°C

Czy wpisać członkostwo w UE i/lub w NATO do Konstytucji?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Pojawił się pomysł wpisania członkostwa naszego kraju w organizacjach i sojuszach międzynarodowych do polskiej Konstytucji. Za rozwiązaniem takim optuje przeze PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Mówił także o tym prezydent Andrzej Duda, a niedawno premier Mateusz Morawiecki, który stwierdził, że warto to rozważyć, aby "nikt nigdy nie kwestionował obecności Polski w UE". Analogiczne rozwiązania postulowane są w kwestii obecności Polski w NATO.

Przeciwnicy mówią, że takie zapisy mogą osłabiać pozycję negocjacyjną Polski i ubezwłasnowalniać przedstawicieli negocjujących w imieniu naszego kraju. Niektórzy dodają, że wieczyste sojusze były już wpisane w polską ustawę zasadniczą w czasach PRL.

Co sądzą słuchacze Otwartego Mikrofonu o pomyśle, który zdaje się mieć szerokie polityczne poparcie? Czy są Państwo za takimi zmianami? Jakie widzicie korzyści lub zagrożenia płynące z takiego podejścia? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze.

🇵🇱🇪🇺 Zachęcamy do telefonowania od godz. 12:12 i do komentowania. Na naszej stronie również sonda na ten temat ⤵

Opublikowany przez Radio Zachód Poniedziałek, 6 maja 2019

Zapraszamy też do udziału w sondzie Radia Zachód na ten temat.

[poll id=”22″]

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka