°C

Czy w lubuskich lasach mieszkają łosie?

Łoś na Trasie Północnej Fort. Pan Darek ( nadesłane przez słuchacza)
 

Dzisiaj po 20:00 w Radio Zachód o łosiu, który wędrował Trasą Północną, ptakach nieegzotycznych w hodowli domowej i kotach w wolierach. Na koniec Piotrek znów nas skłoni do refleksji...

Jadąc trasą północną pan Darek widzi nagle łosia, który idzie wzdłuż siatki odgradzającej las od drogi. Czy łoś powinien tutaj być? Szybko robi zdjęcie.

Dla nas to okazja do zdobycia wiedzy nie tylko o tym dużym przeżuwaczu, ale o miejscu jego bytowania. Natura przystosowała łosia do terenów bagiennych i podmokłych, co zatem robi łoś w suchych lasach sosnowych?
O łosiu opowie nadleśniczy Artur Tararuj z Nadleśnictwa Nowa Sól.

Rozmowa z Arturem Tararujem:

Robert Wilamowski z Polskiego Związku Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych o ptakach niekoniecznie egzotycznych. Jakie ptaki z naszej strefy klimatycznej można hodować w przydomowych wolierach?

O europejskiej awifaunie w hodowlach Robert Wilamowski – posłuchaj rozmowy:

Temat wolier budzi mieszane uczucia u osób, które uważają, że koty powinny móc swobodnie poruszać się poza domem. Czy koty należy wypuszczać swobodnie czy trzymać w wolierach? O tym po 21:15 nasza ekspertka i behawiorystka kotów – Małgorzata Biegańska-Hendryk

Czy wypuszczać koty ? Posłuchaj rozmowy z Małgorzatą Biegańską-Hendryk:

Kwadrans przed 22:00 Piotr Dziełakowski i jego sposób widzenia przyrody. Czyli kolejna historia w cyklu „Opowieści dzikiej treści”.

Piotr Dziełakowski:

Z a p r a s z a m – Małgorzata Nabel-Dybaś

O łosiu w RZG:

Dostojny łoś przechadzał się przy trasie S3

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku