°C

Czy te psy gryzą?

Beata Karpeta fot. źródło Facebook
 

To są psy czy suki?Te psy gryzą? Jak często słyszymy na spacerze takie pytania? Ci, którzy szkolą swoje psy i co nieco wiedzą na ich temat, próbują nawet tłumaczyć i wyjaśniać. Ale większość psich opiekunów i tak wie swoje…

Prawdy i mity na temat psich relacji. Radio Zachód 103 FM, środa 23.10, po 20:00

On nic nie zrobi, chce się tylko przywitać!
Pies z suką się nie pogryzą!

Czy walczyć i tłumaczyć każdej napotkanej osobie, jakim językiem posługuje się pies i ile wspólnego z prawdą mają powyższe stwierdzenia? Z drugiej strony – mieszkamy na osiedlach, w ciasnej przestrzeni i jesteśmy wręcz skazani na bliski kontakt z innymi opiekunami. Ciągłe tłumaczenie więc innym mieszkańcom, że nie chcemy, by obcy pies podchodził do naszego – może być irytujące.

Do problemu odniosą się eksperci:

Beata Karpeta – behawiorystka na licencji Victorii Stilwell, trener obedience w Karpeteam.
Iwona Piątkowiak – szefowa ZKwP Oddział Zielona Góra
i Tomasz Krakowiak – przewodnik psa policyjnego, hodowca owczarków niemieckich użytkowych w Sforakraki FCI Hodowla Owczarków Niemieckich, użytkowych – pracujących.

JAK ROZPOZNAĆ BÓL U ZWIERZĄT?

Lekarz weterynarii z przychodni Greenvet Anna Michalska.

 

CO W KOCIE PISZCZY? Po 21:15

Po godzinie 21:15 Małgorzata Biegańska-Hendryk, behawiorystka z Kocibehawioryzm.pl, dietetyk zwierząt i autorka książek- zwróci uwagę na koty, które szukając ciepła i schronienia dostają się do różnych miejsc w tym pod maski aut, utykają w okienkach piwnic, na drzewach, z głowami w puszkach po jedzeniu.

Co tydzień, w stałym cyklu w magazynie Między Nami Zwierzętami w Radio Zachód na 103 FM, rozmawiamy o kotach.

O 21:45

Piotr Dziełakowski, fotograf przyrodniczy ze Wschowy, opowiada o przyrodzie, jej złożoności i zarazem prostocie. Od wielu lat podgląda żurawie, zbiera ciekawostki na temat ich behawioru, ale także sprawdza stan wody, która jest ich środowiskiem naturalnym.

Zapraszamy na „Opowieści dzikiej treści”.

 

Środa, 23 października, od 20:00 do 22:00

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku