°C

Czy senacka większość poprze wybór Lidii Staroń na RPO?

Otwarty Mikrofon. Fot. Ryszard Staroń - Zasoby własne, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78919113
 

Wczoraj Sejm zdecydował, że senator Lidia Staroń ma zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Niezależna senator otrzymała 231 głosów, natomiast jej konkurent Marcin Wiącek, 222 głosy.

Opozycja, która przed tym głosowaniem zapowiadała, że ma większość i wybierze swojego kandydata, ostatecznie to głosowanie przegrała. Teraz wybór Lidii Staroń musi jeszcze zaakceptować Senat. Nie wiadomo jak zachowa się izba wyższa.

Lidia Staroń jest dobrze oceniana przez swoje koleżanki i kolegów, ale powodem do blokowania jej osoby może być fakt, że została zgłoszona przez Prawo i Sprawiedliwość.

Dziś pytamy Państwa, czy w Senacie znów dojdzie do politycznej obstrukcji w sprawie wyboru RPO, czy jednak opozycja powinna zaakceptować wybór Lidii Staroń? Pyta Daniel Sawicki

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze – Facebooku i Twitterze.

 

 
 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku