°C

Czy również majątki rodzin polityków powinny być jawne?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód

Zakup działki rolnej dokonany w 2002 roku przez Mateusza Morawieckiego i jego żonę stał się 17 lat później gorącym tematem ostatnich dni polskiej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego. W pełni legalna czynność prawna wywołuje jednak reperkusje polityczne.

Posłowie Platformy Obywatelskiej zgłosili projekt ustawy w wyniku której współmałżonkowie: prezydenta, premiera, ministrów i parlamentarzystów z prezydiów Sejmu i Senatu, będą musieli składać oświadczenia majątkowe.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaproponował rozszerzenie działania przyszłej ustawy na najbliższe rodziny: posłów, wojewodów, marszałków województw. Jarosław Kaczyński liczy na to, że partia Grzegorza Schetyny poprze te propozycje.

W Otwartym mikrofonie pytamy dziś: czy majątki rodzin polityków powinny być jawne? Pyta Adam Ruszczyński

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 a już teraz na komentarze.

📞 ⌨ Zapraszamy do komentowania i telefonowania ⤵

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 22 maja 2019

 

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka