°C

Czy Rosja odrobiła lekcję z historii?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Dziś 17 września, rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Wydarzenia, które obok czasu zaborów, wojny polsko - bolszewickiej, istotnie rzutowało na jakość wzajemnych relacji między naszymi narodami.

Wspomnienie tej tragicznej daty przynosi ze sobą pamięć o losach kresów wschodnich, masowych mordach i deportacjach ludności. Gehennie Narodu Polskiego, której blizna na stałe wpisana jest w świadomość pokoleń Polaków.

81 lat później warto zadać pytanie o współczesne relacje z naszym wschodnim sąsiadem. Czy Rosja odrobiła lekcje historii i rozliczyła okres imperialnych zapędów komunizmu? Na ile i w jakich obszarach możliwy jest dialog z państwem rządzonym przez Władimira Putina? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:15 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

Czy Rosja odrobiła lekcje historii i rozliczyła okres imperialnych zapędów komunizmu? Na ile i w jakich obszarach…

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 17 września 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku