°C

Czy radzimy sobie bez handlu w niedziele?

Otwarty MIkrofon
 

W piątek Sejm opowiedział się za uszczelnieniem przepisów zezwalających na handel w niedzielę i święta. Przyjęta nowelizacja ma wyeliminować obchodzenie prawa przez sieci handlowe poprzez prezentowanie się jako placówki pocztowe.

Po nowelizacji, sklepy które chcą korzystać ze statusu placówki pocztowej wyłączającego spod zakazu niedzielnego handlu, muszą osiągać co najmniej połowę swych przychodów z działalności pocztowej.

Zmiana przepisów pomóc ma także właścicielom mniejszych sklepów, którym w prowadzeniu handlu w dni świąteczne będą mogli pomagać nie tylko małżonkowie, dzieci oraz rodzice, ale także rodzeństwo, wnuki oraz dziadkowie.

Jak oceniamy wprowadzone przez posłów zmiany i czy pomogą one skutecznie uszczelnić obowiązujące przepisy? Jak wprowadzone już przed ponad trzema laty zmiany w handlowaniu w niedzielę wpłynęły na nasze życie? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku