°C

Czy przywileje mniejszości niemieckiej powinny zostać w Polsce utrzymane?

Otwarty Mikrofon
 

Dziś o tym, czy przywileje mniejszości niemieckiej w Polsce powinny zostać utrzymane.

 

Kilka dni temu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski zapowiedział złożenie poprawki do ustawy, która ma doprowadzić do likwidacji przywilejów Mniejszości Niemieckiej w naszym kraju. Jak zapowiada Kowalski już w 2022 roku zmniejszy się finansowanie nauki języka niemieckiego jako języka mniejszości, o co najmniej 39 mln zł. Z kolei w 2023 roku finansowanie zostanie zmniejszone o 119 mln zł z obecnych 236 mln zł. A zaoszczędzone pieniądze zostaną przeznaczone na naukę języka polskiego w Niemczech.

Zdaniem polityka Solidarnej Polski, „żeby osiągnąć symetrię w relacjach partnerskich” konieczne jest też zniesienie przywileju wyborczego dla Mniejszości Niemieckiej, która nie musi osiągać 5 procentowego progu wyborczego w skali całego kraju, aby mieć przedstawiciela w Sejmie.

Czy zatem przywileje mniejszości niemieckiej powinny zostać w Polsce utrzymane? Czy mniejszość niemiecka powinna posiadać miejsce w polskim sejmie? Pyta Daniel Sawicki

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku