°C

Czy potrzebna jest kontrola instytucji państwa nad sądownictwem?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód.
 

Zaostrza się konflikt związany z wymiarem sprawiedliwości w naszym kraju. Sędziowie ze stowarzyszeń: Themis i Iustitia przyznali sobie prawo do nieuznawania niektórych sędziów mianowanych zgodnie z Konstytucją przez Prezydenta RP, domagają się m.in. rozwiązania Izby Dyscyplinarnej przy SN i wyboru nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

Rząd zamierza odpowiedzieć na te postulaty zmianami prawnymi wzorowanymi na przepisach niemieckich i francuskich, które przewidują karanie sędziów za publiczne wystąpienia i wypaczanie wymiaru sprawiedliwości.

W Otwartym Mikrofonie Radia Zachód pytamy; Czy sędziowie mają prawo ingerować w niezawisłość innych sędziów i czy potrzebna jest kontrola instytucji państwa nad wymiarem sprawiedliwości? Pyta Adam Ruszczyński

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

📞⌨ Zachęcamy do dzielenia się Waszymi opiniami w Otwartym Mikrofonie. Dziś zaprasza Adam Ruszczyński

Opublikowany przez Radio Zachód Poniedziałek, 2 grudnia 2019

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku