°C

Czy PO odzyska rolę lidera opozycji?

Otwarty Mikrofon
 

W piątek opublikowany został list 51 parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej do szefa Platformy Borysa Budki, w którym wyrażają oczekiwanie wprowadzenie do władz PO Radosława Sikorskiego i wzmocnienie w ten sposób prawego skrzydła Platformy.

Ireneusz Raś, jeden z sygnatariuszy listu i konserwatystów w tej partii powiedział, że przeszkadza mu wyraźny skręt Platformy w lewo. W jego ocenie, środowisko konserwatywne nie ma wystarczającego wpływu na działalność PO i oczekiwałby zmiany na tym polu, tak by możliwa była walka także o zawiedzionych wyborców PiS.

Zdaniem wielu komentatorów, za próbą rokoszu w Platformie stoi jej były szef Grzegorz Schetyna. Mają temu sprzyjać bardzo niskie sondaże tej partii, w których Platformę wyprzedza ugrupowanie Szymona Hołowni. Platformie nie sprzyja także głosowanie sejmowe, w którym parlamentarzyści wstrzymali się od głosu ws. Krajowego Planu Odbudowy – jak pokazują badania, zaledwie 3 proc. Polaków rozumie tę decyzję.

Do czego doprowadzą zawirowania w Platformie Obywatelskiej? Czy pomogą tej partii w odzyskaniu roli lidera opozycji i – być może – w wygraniu kolejnych wyborów? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze na Facebooku i Twitterze.

 

 
 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku