°C

Czy obawiamy się nowego szczepu koronawirusa o nazwie Omikron?

Otwarty Mikrofon
 

Dziś porozmawiamy o nowym szczepie wirusa o nazwie Omikron oraz o szczepieniach.

Wariant Omikron to nowa odmiana koronawirusa którą wykryto po raz pierwszy 11 listopada w Botswanie. W krótkim czasie nowe zachorowania na ten wariant stwierdzono m.in. w RPA, Hongkongu, Izraelu, Belgii i Wielkiej Brytanii. Ze względu na dużą liczbę mutacji i wysoki potencjał zakaźny Omikron znalazł się pod lupą naukowców.

Dotychczas u osób zakażonych wariantem Omikron stwierdzono jedynie łagodne objawy choroby i trwają badania nad skutkami tych zakażeń.

Jednocześnie trwa akcja szczepień. W Polsce zaszczepiło się około 20 mln osób. To jednak wciąż za mało, aby uzyskać odporność zbiorową.

Dlatego dziś pytamy państwa: czy obawiają się Państwo nowego szczepu koronawirusa o nazwie Omikron? Czy w walce z pandemią powinny się pojawić kolejne, bardziej zdecydowane obostrzenia?

– o to pyta Daniel Sawicki 

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku