°C

Czy mnie jeszcze pamiętasz?

RADIOWIECZÓR

65 lat Radia Zachód( dziś 21.30)

Od zawsze w naszej historii radiowej specjalnością i powodem do dumy był reportaż. Przez lata wysoko oceniany przez słuchaczy, w polskiej radiofonii i przez konkursowych jurorów. Myślę, że każdy dziennikarz radiowy spróbował pracy nad reportażem ale wierni pozostali tej formie radiowej nieliczni. Jedni odchodzili, przychodzili następni. W natłoku zawodowych obowiązków czasem znajdowali dobry temat na reportaż, który zdobywał laury. Tak jak praca Lecha Kwiecińskiego z 2008 roku .  Tęsknota w objęciach Słońca 

Opowieść o spotkaniu po latach sióstr, których drogi życiowe rozeszły się na skutek zaskakującego wyboru jednej z nich. Audycja zdobyła wyrożnienie w prestiżowym OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE NA REPORTAŻ O MNIEJSZOŚCIACH NARODOWYCH I ETNICZNYCH, organizowanym przez Polskie Radio Rzeszów.

O 20.30 zapraszam Państwa na spotkanie z Lucie Di Angeli-Ilowan, urodzoną w Zielonej Górze autorką książek  Żniwo gniewu i Zapisane w gwiazdach  To opowieść o dwóch siostrach , urodzonych na Kresach, wplecionych w dramatyczne losy II Wojny Światowej. Warto przeczytać by zrozumieć i poczuć czym jest wojna, docenić heroizm zwykłych ludzi i nabrać dystansu do naszych dzisiejszych zmartwień. 

Wydawnictwo Zysk i S-ka

Czy mnie jeszcze pamiętasz? | Radio Zachód

Zapraszam do 22.00

Reportaż w Radiu Zachód


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku