°C

Czy mnie jeszcze pamiętasz?

RADIOWIECZÓR

W jednym zakątków Parku Górczyńskiego  w Gorzowie Wielkopolskim przysiadł, ze swoim ulubionym psem przy nogach, Włodzimierz Korsak. Wielki łowczy i pisarz.

Pomnik,  odsłonięto uroczyście w towarzystwie leśników i myśliwych w 2011 roku, a o życiu i dokonaniach tego „największego myśliwego wśród pisarzy i największego pisarza wśród myśliwych” przypomina skromna tabliczka leżąca u jego stóp. Niewiele ona jednak mówi o tej wybitnej postaci, która spędziła w Gorzowie 20 lat.

Zachowała się  taśma  z 1964 roku  z audycją Tadeusza Kajana Pisarz, przyroda, myśliwstwo To opowieść o jego życiu, pasji, miłości do przyrody Są też fragmenty opowiadań i  głos  Włodzimierza Korsaka, wówczas miał 78 lat. Pisarz mawiał: – ' ze wszystkich miast na świecie w moim sercu są dwa; Wilno i Gorzów.

Podobny obraz

 

 


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku