°C

Czy międzynarodowa dyskusja o polskich sprawach jest potrzebna?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód.
 

W Polsce łamana jest Konstytucja. Rząd chce upolitycznić wymiar sprawiedliwości. Sędziowie walczą o niezawisłość. Między innymi takie argumenty padły podczas europarlamentarnej debaty na temat praworządności w Polsce.

Politykom wywodzący się z krajowej opozycji i ugrupowań lewicowo – liberalnych, odpowiadali eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości oraz frakcji ECR Konserwatystów i Reformatorów. Przekonywali, że Polska ma prawo do samostanowienia, wyznaczania kierunków reform, a Unia Europejska powinna w pierwszej kolejności zająć się problemami we Francji czy Hiszpanii.

W Otwartym Mikrofonie pytamy Państwa o odczucia dotyczące rozstrzygania krajowych spraw na forum Parlamentu Europejskiego. Czy godzimy się na wynoszenie naszych wewnętrznych spraw do dyskursu międzynarodowego? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

Dziś pytamy o Wasze odczucia dotyczące rozstrzygania krajowych spraw na forum Parlamentu Europejskiego. Zapraszamy do dzielenia się opiniami 📞⌨📻

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 16 stycznia 2020

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku