°C

Czy mamy już piątą falę koronawirusa?

Otwarty Mikrofon
 

Od kilku dni znów odnotowywane są wzrosty zakażeń koronawirusem. Wariant omikron wypiera pozostałe warianty wirusa, a jego specyfika powoduje, że o zakażenie jest bardzo łatwo.

W Polsce zachorowało już ponad 4 mln osób, ponad 98 tysięcy zmarło, a wyzdrowiało trzy i pół miliona chorych. Cały czas rośnie liczba zarażonych oraz ofiar wirusa na świecie. Obserwowane od kilku dni kolejne wzrosty zakażeń mogę być początkiem piątej fali, a należy pamiętać, że w szpitalach covidowych cały czas przebywa około 20 tysięcy osób.

Ministerstwo zdrowia cały czas apeluje o przyjmowanie szczepionki, bo jak dotąd to jedyny środek, który może nas ochronić przed ciężkim zakażeniem, a nawet śmiercią. Z drugiej strony pojawiają się opinie naukowców mówiące o tym, że w 2022 roku pandemia wygaśnie i wrócimy do normalnego życia sprzed jej wybuchu.

Dlatego dziś pytamy państwa czy 2022 rok rzeczywiście będzie ostatnim, w którym borykamy się z pandemią koronawirusa i czy obawiają się państwo nadciągającej piątej fali Covid-19? Pyta Daniel Sawicki

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku