°C

Czy jutrzejsza debata w PE zmieni obraz Polski w Europie?

Otwarty Mikrofon
 

Premier Mateusz Morawiecki weźmie udział w kolejnej debacie na temat praworządności w Polsce.

Planowana na jutro dyskusja w Parlamencie Europejskim, w której będzie uczestniczyć także szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, to reakcja na niedawny wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący wyższości konstytucji nad prawem unijnym.

Pomimo upływu terminu, Komisja Europejska nadal nie zaakceptowała polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Nie odrzuciła też tego dokumentu a wypłatę obecnie „mrożonych” środków uzależnia od dokonania w Polsce reform.

Czy jutrzejsza debata z udziałem premiera zmieni postrzeganie Polski w Europie? Co powiedzielibyście Państwo na tym forum będąc w roli premiera? Czy w grze o fundusze dla Polski mają jeszcze znaczenie fakty i argumenty, czy są to raczej decyzje czysto polityczne? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


- KAMPANIA SPOŁECZNA -


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku