°C

Czy ideologia LGBT jest zagrożeniem dla polskiego systemu prawnego?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Komisja Europejska przedstawiła strategię dotyczącą równości osób LGBT. Dokument ma charakter precedensowy i zawiera rozszerzony katalog przestępstw o "homofobiczną mowę nienawiści" oraz uznaje prawa do rodzicielstwa związków homoseksualnych.

Jak mówi wiceszefowa Komisji Europejskiej, Viera Jourova, w zamyśle Brukseli regulacje mają objąć teren całej Unii.

Nowe przepisy stoją w sprzeczności z polską Konstytucją oraz stosunkiem Polaków do możliwości adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Jeśli jednak wprowadzone zostaną przepisy o tzw. praworządności, może okazać się, że wkrótce i u nas zagoszczą np. targi adopcyjne dla homoseksualistów, gdzie drogą surogacji para panów może doczekać się potomka.

W Otwartym mikrofonie pytamy Państwa o ocenę zagrożeń wynikających z wprowadzenia nowych regulacji Czy godzimy się na tak daleko idącą ingerencję Brukseli w nasze prawo? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie, za pomocą Facebooka i Twittera.

 

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku