°C

Czy godzimy się na akty antychrześcijańskiej agresji?

Otwarty Mikrofon
 

Bulwersujący akt profanacji krzyża w Zielonej Górze. W miniony poniedziałek antychrześcijański aktywista ściął symbol wiary na jednym z zielonogórskich osiedli. Następnego dnia został zatrzymany, a prokuratura postawiła mu zarzuty zniszczenia mienia oraz obrazy uczuć religijnych.

W całej sprawie obok niezwykle przykrego dla chrześcijan aktu wandalizmu, nie bez znaczenia są reakcje i komentarze osób oceniających wydarzenie. W przeważającej większości mamy do czynienia z krytyką postępowania oraz obroną chrześcijańskich symboli. Nieliczne głosy popierające akt wiążą go z własnym stosunkiem do Kościoła i wiary.

Co ciekawe sprawy nie komentują środowiska, które na co dzień walczą z uprzedzeniami, w obronie demokracji czy praw człowieka.

W Otwartym Mikrofonie pytamy o Państwa ocenę czynu, reakcje i to, czy godzimy się na rugowanie z przestrzeni publicznej chrześcijańskich symboli? Pyta Janusz Życzkowski

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku