°C

Czy giganci internetowi mają prawo dowolnie blokować konta użytkowników?

fot. Pixabay
 

Blokowanie kont użytkowników sieci przez internetowych gigantów jest praktyką stosowaną od lat lecz po raz pierwszy twitter zablokował konto prezydenta Stanów Zjednoczonych. Ta decyzja wywołała silne oburzenie.

Skrytykował ją m.in Aleksiej Nawalny nazywając ją niedopuszczalnym aktem cenzury. Radości nie kryją natomiast środowiska lewicowe w USA i Europie. Problem praktyk monopolistycznych stosowanych przez gigantów internetu jest dostrzegany od dawna i wymaga nowych uregulowań prawnych również w sferze praktyki wolności słowa.

W dzisiejszym Otwartym Mikrofonie pytamy: Jak oceniamy działania internetowych gigantów związane z blokowaniem kont ich użytkowników? Pyta Adam Ruszczyński.

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze na – nomem omen – Facebooku i Twitterze.

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku