°C

Czy gaz i atom to paliwa dobre dla środowiska?

Otwarty Mikrofon
 

Dziś rozmawiamy o tym, że Bruksela daje „zielone światło” dla inwestycji w gaz i atom.

Komisja Europejska proponuje uznanie energetyki jądrowej i gazowej za technologie, które pozwolą na znaczącą redukcję emisji dwutlenku węgla w Unii Europejskiej. To dwie technologie, które Polska chce wykorzystać przy transformacji energetyki.

Zgodnie z projektem Bruksela chce uznać energetykę jądrową i gaz ziemny za „zielone technologie”, które pomogą osiągnąć szybką redukcję emisji CO2. Atom może być uznany za taką technologię przez kolejne dwie dekady, zaś gaz tylko przez najbliższe 10-lecie. Wydaje się, że Komisja Europejska stara się wyjść z twarzą z wcześniejszych postanowień, które odrzucały gaz i atom jako paliwa ekologiczne.

Przeciw temu rozwiązaniu są jednak niektóre państwa europejskie, m.in. Niemcy i Austria.

Dlatego dziś pytamy Państwa, czy reakcja Komisji Europejskiej jest słuszna i czy działania Komisji wpłyną na zahamowanie wzrostu cen gazu? Pyta Daniel Sawicki

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462 oraz na komentarze.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku