°C

Czy da się bez samochodu choć jeden dzień?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Dziś obchodzony jest Dzień Bez Samochodu. W wielu miastach w Polsce kierowcy mogą przesiąść się z samochodów do bezpłatnej dziś komunikacji publicznej lub skorzystać z innych transportowych alternatyw: rowerów miejskich, hulajnóg elektrycznych czy własnych nóg. Dzień Bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po naszych drogach.

Choć Ministerstwo Infrastruktury mówi o rekordowej liczbie samorządów i organizacji, które w tym roku przyłączyły się do akcji, patrząc na ulice lubuskich miast trudno dostrzec dziś mniejszy ruch samochodowy.

Dlaczego tak się Państwa zdaniem dzieje: nie przekonują nas ekologiczne idee, czy też do codziennych obowiązków auto jest nam po prostu niezbędne? Co skłoniło by nas, jak chcą propagatorzy Dnia bez Samochodu, do przesiadki z auta np. do komunikacji publicznej? Jak oceniamy komunikację miejską i dalekobieżną oraz kolej w naszym regionie? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:15 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

Dziś Dzień bez Samochodu. Czy da się wytrzymać bez auta choćby jeden dzień? Jak oceniacie transportowe alternatywy w…

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 22 września 2020

 

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku