°C

Czy czas po pandemii jest dobry na strategiczne inwestycje?

fot. Radio Zachód
 

Rząd realizuje kilka dużych inwestycji o charakterze geostrategicznym. Są nimi; polski odcinek Via Carpathia - drogi południkowej łączącej Morze Bałtyckie z Morzem Czarnym. Rozpoczęły się prace przygotowawcze do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z towarzyszącą siecią kolejową i do realizacji Baltic Pipe - rury gazowej zmniejszającej uzależnienie od dostaw tego surowca z Rosji.

Trwa także przekop kanału łączącego Mierzeję Wiślaną z Zatoką Gdańską. Ta inwestycja doprowadzi do odblokowania portu w Elblągu i aktywizacji gospodarczej regionu Warmii i Mazur.

Przyszłość strategicznych inwestycji naszego kraju jest przedmiotem dyskusji także w kampanii wyborczej. Kandydaci formułują różne, często wewnętrznie sprzeczne zapowiedzi.

W dzisiejszym Otwartym Mikrofonie pytamy; Co sądzimy o dyskusji na temat zasadności ich kontynuowania? Pyta Adam Ruszczyński

Od godz. 12:15 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

 

📞⌨ Co sądzicie o dyskusji na temat zasadności kontynuowania ważnych dla Polski inwestycji? Po której stronie sporu jesteście? Zapraszamy do dyskusji telefonicznej i internetowej

Opublikowany przez Radio Zachód Wtorek, 2 czerwca 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku