°C

Czy CBA to potrzebna instytucja?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód.
 

Wczoraj CBA zatrzymało na gorącym uczynku burmistrza stołecznej dzielnicy Włochy Artura W. Kilka dni wcześniej w korupcyjnej aferze rozpracowywanej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne został zatrzymany Mirosław G., burmistrz Szprotawy.

Warszawski samorządowiec, będący politykiem Platformy Obywatelskiej, miał wziąć 200 tys. złotych łapówki od znanego przedsiębiorcy budowlanego i dewelopera. Samorządowiec ze Szprotawy podejrzewany jest o udział w korupcyjnym procederze, w którym mowa co najmniej półmilionowej łapówce, z gminnymi nieruchomościami w tle. Dowody zebrane dotychczas w tej sprawie przekonały sąd, który zdecydował o aresztowaniu burmistrza, który swą funkcję będzie pełnił zza krat.

Co sądzimy o tych i wcześniejszych akcjach CBA? Czy słuszne są wezwania Platformy Obywatelskiej do likwidacji tej instytucji, czy też w Państwa ocenie zdaje ona egzamin? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

Zapraszamy do dyskusji

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 30 października 2019


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku