°C

Czy barbarzyński mord we Francji zmieni wielokulturowe projekty?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Wstrząs we Francji po brutalnym zabójstwie dokonanym przez islamistę w Paryżu. Nauczyciel historii i geografii Samuel Paty został bestialsko zamordowany w pobliżu swej szkoły. 18-letni Rosjanin pochodzenia czeczeńskiego Abdullah Anzarow, został zastrzelony przez policję niedługo po tym zdarzeniu. Nauczyciel w czasie lekcji na temat wolności słowa pokazywał uczniom m. in. karykatury Mahometa.

Atak potępiły francuskie władze. Zamknięto największy paryski meczet, którego imam miał nawoływać do zemsty na nauczycielu. Zarzuty w tej sprawie postawiono siedmiu osobom. Tymczasem dżihadyści zapowiadają odwet na policjantach, z których rąk zginął napastnik.

Potępiające stanowisko wyraziła Komisja Europejska, a prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zapewnił we wtorek Francję o niemieckim wsparciu w walce z radykalnym ekstremizmem.

Czy ostatnie wydarzenia z Francji zmieniają nasze spojrzenie na wielokulturowość? Czy wartości na których opiera się cywilizacja tzw. Zachodu są zagrożone? Czy Europa wygra z ekstremizmem, a jeśli tak, to jak to zrobić? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:10 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w internecie.

Czy ostatnie wydarzenia z Francji zmieniają Wasze spojrzenie na wielokulturowość? Czy wartości na których opiera się…

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 21 października 2020

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku