°C

Czy akceptujemy stygmatyzowanie beneficjentów programu 500 plus?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód
 

Od początku sprawowania rządów PiS mocno akcentuje potrzebę większego wsparcia dla rodzin, osób starszych i wykluczonych. Wprowadzono programy, dzięki którym do społeczeństwa popłynęły już miliardy złotych. Tylko na sztandarowy projekt Rodzina 500+, który od ubiegłego roku obejmuje wszystkie dzieci, przeznaczono dotychczas z budżetu prawie 90 mld. zł.

Polityka społeczna rządu jest kwestionowana przez polityków opozycji od samego początku. Przekonują oni, że pieniądze te można wydać lepiej, że budżet państwa nie wytrzyma obciążenia oraz, że programy społeczne szkodzą gospodarce obniżając aktywność gospodarczą Polaków i uzależniają ich od państwa. Kandydatka PO na prezydenta mówiąc o 500 plus, powiedziała wręcz o upokarzaniu w ten sposób pracujących Polaków.

Broniąc programów społecznych Jarosław Kaczyński mówi, że to co działo się w Polsce w ciągu ostatnich dwudziestu kilku lat to była „wielka niesprawiedliwość” a programy wprowadzone przez rząd w ostatnich latach są aktem sprawiedliwości i wyrównywania szans.

Jak oceniają Państwo politykę społeczną prowadzoną w Polsce od 5 lat? Co sądzimy o politycznej retoryce, w której stygmatyzuje się jej głównych beneficjentów? Czy wsparcie państwa dla rodzin to więcej korzyści, czy zagrożeń dla stabilności ekonomicznej naszego kraju?

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze w i

Jak oceniacie politykę społeczną prowadzoną w Polsce od 5 lat? Co sądzicie o politycznej retoryce, w której stygmatyzuje…

Opublikowany przez Radio Zachód Czwartek, 27 lutego 2020

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku