°C

Człowiek Z Węgla

RADIOWIECZÓR

 

Okładka książki Gierek. Człowiek z węgla Piotr Gajdziński

-Co najmniej dobra książka, obalająca mit o idealnym państwie Gierka oraz powszechnym zdaniu, że „Za Gierka to było”. Biografia opowiada od młodych lat Sztygara po samą śmierć w 2001 roku. Książka podaje dużo nowych faktów i pokazuje także liczne dobre strony I Sekretarza, który pomimo swoich błędów zrobił bardzo dużo dla Polski, już nie mówiąc o Śląsku i jego aktywności w czasach gdy był Liderem Sląskiej organizacji partyjnej. Jako osoba, który pochodzi ze Śląska i czuje się Ślązakiem jestem zadowolony, że dzięki tej książce mogłem dowiedzieć się o nim więcej. ( z opinii czytelnika)

Piotr Gajdziński z wykształcenia historyk, w latach 90. dziennikarz, potem przez 11 lat rzecznik WBK (potem BZ WBK), autor biografii Wojciecha Jaruzelskiego, Władysława Gomułki, Józefa Piłsudskiego, Mateusza Morawieckiego i książki „Anatomia zbrodni nieukaranej” traktującej o konsekwencjach braku rozliczeń z komunistyczną przeszłością.

Rozmowa z autorem książki.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku