°C

„Człowiek potrzebuje człowieka”- posłuchaj reportażu Renaty Wcisło

SIOSTRA LILA
 

Emisja w środę po 18.00.

Już od prawie 30 lat pomoc i samych siebie dają potrzebującym na Haiti szarytka – siostra Lila z krakowskiej prowincji Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego à Paulo i w Togo (był też w Burkina Faso) – ojciec Robert, franciszkanin z prowincji wrocławskiej.

Oboje pochodzą z Żagania. Znają się od dziecka, maja też podobne zainteresowania. Działali też razem w parafii. Życie napisało dla nich podobny scenariusz – wstąpili do zakonów, by służyć Bogu i człowiekowi w biedzie i cierpieniu. Niosą pomoc tam, gdzie jest skrajne ubóstwo, brak wody, groźne żywioły, choroby, a sytuacja społeczna, gospodarcza i polityczna jest nad wyraz skomplikowana. Jest to praca w niezwykle ciężkich warunkach.

Posłuchaj reportażu:

Rozmowa Cezarego Galka po emisji audycji z autorką Renatą Wcisło o aktualnej sytuacji na Tahiti po trzęsieniu ziemi i apel siostry Lilio pomoc humanitarną.

Z albumu siostry.

Z albumu ojca Roberta.


REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku