°C

Czerwony Książę

RADIOWIECZÓR

20.30 Timothy Snyder

Jest profesorem Uniwersytetu w Yale. Specjalizuje się we współczesnych dziejach Europy Środkowej i Wschodniej Współpracował z uniwersytetami w Paryżu, Wiedniu, Warszawie, Pradze i Harvardzie. Jest laureatem kilku prestiżowych nagród, m.in. za książkę „Rekonstrukcja narodów: Polska, Ukraina, Litwa i Białoruś, 1569-1999″, w której opisał ewolucję świadomości narodowych w Pierwszej Rzeczypospolitej i na jej ziemiach aż do współczesności.

Timothy Snyder
Wydawnictwo Znak  Horyzont wydało (wznowienie) jego książkę
Czerwony Książę – Timothy Snyder – recenzja książki
Przedstawiciel wielkiego arystokratycznego rodu, który dla swego marzenia potrafi nie tylko pokłócić się z rodziną, ale i zaangażować się po stronie nazistów lub współpracować z wywiadem obcych mocarstw, aż do śmierci w sowieckim więzieniu.
 
21.30 Rozmowa a Marianem Opanią aktorem,  gościem 6 Festiwalu Filmu, Teatru i Książki w Zielonej Górze.

REKLAMA


Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj na FacebookuPolub naszą stronę na Facebooku