°C

Czego spodziewamy się po nowym Parlamencie i parlamentarzystach?

Otwarty Mikrofon Radia Zachód.
 

Wczoraj zainaugurowano IX kadencję Sejmu i X kadencję Senatu. Parlamentarzyści złożyli ślubowania i wybrali marszałków obu izb.

Pracami Sejmu pokieruje posłanka Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek, która oprócz głosów posłów swej partii, uzyskała także poparcie w ławach SLD i PSL, przy wstrzymaniu się od głosu posłów Koalicji Obywatelskiej i przeciwnych ze strony posłów Konfederacji. Tomasz Grodzki z Koalicji Obywatelskiej został marszałkiem Senatu, co lider Platformy Obywatelskiej okrzyknął mianem „triumfu demokracji”.

Czy szerokie poparcie w wyborze marszałka sejmu oznacza koniec totalnej opozycji i początek merytorycznej debaty? Czy obecny układ sił w Senacie utrzyma się przez całą kadencję, czy też przewidują Państwo jakieś zmiany? Czego spodziewają się po Parlamencie i parlamentarzystach słuchacze Otwartego Mikrofonu? Pyta Marek Poniedziałek

Od godz. 12:12 czekamy na Państwa telefony: 68 324 22 55 i 801 327 462, a już teraz na komentarze.

📞📻⌨ Już od 12:15 zapraszamy do komentarzy na antenie

Opublikowany przez Radio Zachód Środa, 13 listopada 2019

REKLAMA

Komentuj odpowiedzialnie! Odnoś się do treści informacji, nie obrażaj rozmówców, nie używaj słów niecenzuralnych. Rozgłośnia zastrzega sobie prawo do moderacji komentarzy naruszających te zasady. Administratorem Twoich komentarzy jest Facebook, który może stosować do nich także "Zasady społeczności Facebooka".

W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, komentarze zawierające linki nie są publikowane.Skomentuj przez Facebooka

Polub naszą stronę na Facebooku